Dubai Nasıl Gidilir Ulaşım


Emirates, Türk Hava Yolları, Singapur Air ve Air Arabia ülkemizden Dubai’ye aktarmasız uçuş imkânı sunan hava yolu şirketleridir.

Ayrıca Qatar Havayolları ile Doha aktarmalı, Gulf Air ile Bahreyn aktarmalı ve KLM, British Airways, Lufthansa, Air France, Air Baltic ile Londra veya Paris aktarmalı olarak da ülkemizden Dubai’ye ulaşmak mümkündür.

Dubai Uluslararası Havaalanı

Dubai şehir merkezinin 4 km güney doğusunda yer alan Dubai Uluslararası Havaalanı, Birleşik Arap Emirlikleri ülkesi içerisinde yer alan en büyük havaalanıdır. Hem iç hat hem de dış hat uçuşları için yoğun olarak kullanılan havaalanı, 3 terminale sahiptir. Göz alıcı mimarisiyle tıpkı bir alışveriş merkezi atmosferine sahip olan havaalanı binası, üst katında uzun aktarmalı uçuş yolcularının kalabileceği bir otele sahiptir.

Ayrıca Dubai Uluslararası Havaalanı içerisinde; döviz bozdurma ofisleri, bankalar ve ATM noktaları, çok sayıda büfe, restoran, bar, elektronik, kozmetik ve giyim başta olmak üzere ucuzluğuyla ünlü free shop mağazaları ve kablosuz internet hizmeti bulunmaktadır.

Adres: Dubai şehir merkezinin 4 km güney batısı

Tel: (+971) 4 216 25 25
Web: www.dubaiairport.com

Havalimanından ulaşım

Toplu taşıma araçları ile

Otobüs ile

Dubai şehir otobüsleri oldukça temiz, dakik ve ucuz bir ulaşım seçeneğidir. Terminal 1 ve Terminal 2’nin hemen önünde yer alan otobüs duraklarından kalkan 401 ve 402 numaraları otobüsler, havaalanı ve şehir merkezi arasında seferler yapmaktadır.

Metro ile

Dubai Uluslararası Havaalanı içerisinde yer alan, 1 ve 3 numaralı terminallerden Dubai metrosuna direkt çıkış imkânı bulunmaktadır. Metro sistemini kullanarak oldukça hızlı bir şekilde, trafik derdi olmadan şehir merkezine ulaşmak mümkündür.

Taksi ile

Havaalanı terminal çıkış noktalarının tümünde, sıraya girmiş bir hâlde bekleyen taksiler kolayca fark edilmektedir. Dubai’de taksiler, gidilen metre başına göre ücretlendirilirler. Kadın turistlerin taksilerde mutlaka arka koltuğa oturması tavsiye edilmektedir. Çünkü bazı taksiciler kültür farklılığından dolayı, ön koltuğa oturmayı bir davet olarak algılayabilmektedirler. Şehir içinde taksi bulmanın en kolay yolu, yakınınızda bulunan bir alışveriş merkezi veya otelin önüne gitmektir.

Shuttle servisler ile

Dubai Uluslararası Havaalanı içerisindeki 3 terminal arasında ulaşımı sağlayan ücretsiz shuttle servisleri bulunmaktadır. Bunlar haricinde yine ücretsiz bir biçimde havaalanından şehir merkezine hareket eden Dubai Uluslararası Havaalanı Otobüsleri bulunmaktadır.

Araç kiralama

Havaalanında kolaylıkla şoförlü veya şoförsüz dilediğiniz arabayı kiralayabilirsiniz. Aklınızda Bulunsun başlığı altında bulunan Araç Kiralama konusuna bir göz atın.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Dubai Nasıl Gidilir Ulaşım, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Bir önceki yazımız olan Dubai Acil durum telefonları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Dubai Nasıl Gidilir Ulaşım ile Benzer Yazılar:

26 Temmuz 2013 Saat : 1:10

Dubai Nasıl Gidilir Ulaşım Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Tatil Son Yazılar FriendFeed